![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/DJI-ACADEMY-black-dark-1024x466.png)
![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/DJI-ACADEMY-black-dark-1024x466.png)
Περιγραφή
H FLYDROPS, επίσημος πωλητής προϊόντων DJI AGRICULTURE στην Βόρεια Ελλάδα, και η 3D, η μεγαλύτερη ακαδημία drone στην Βόρεια Ελλάδα, συνεργάστηκαμε και δημιουργήσαμε την DJI ACADEMY Thessaloniki/FLYDROPS-3D υπό την αιγίδα της DJI.
![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/Training-Center-1.jpg)
Σκοπός της ακαδημίας είναι η εκπαίδευση των χειριστών των DJI AGRAS drone στην ορθή και ασφαλή τους χρήση. Πιστεύουμε ότι η ορθή χρήση των αγροτικών drone θα συμβάλλει στην πληρέστερη αξιοποίηση τους, στην ελαχιστοποίηση των ατυχημάτων καθώς και στην προστασία του περιβάλλοντος.
![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/Training-Center-2.jpg)
![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/Training-Center-2.jpg)
Η εκπαίδευση διεξάγεται σε αδειοδοτήμενους χώρους εκπαιδεύσεως από τις αρμόδιες αρχές, από εκπαιδευτές πιστοποιημένους από την ΥΠΑ και την DJI. Διαρκεί 3 ημέρες, ακολουθεί πρόγραμμα εγκεκριμένο από την DJI Academy και περιλαμβάνει θεωρητική εκπαίδευση, πρακτική εκπαίδευση και αξιολόγηση. Η θεωρητική εκπαίδευση διεξάγεται στις εγκαταστάσεις της 3Δ στην Θεσσαλονίκη, ενώ η πρακτική σε γήπεδο της ευρύτερης περιοχής. Τα τμήματα είναι ολιγομελή. Μετά από την επιτυχή αξιολόγηση απονέμεται και η ανάλογη πιστοποίηση.
![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/Training-Center-3.jpg)
![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/Training-Center-3.jpg)
Η φιλοσοφία μας αντιπροσωπεύεται στο slogan μας: Safe Flight-Smart Flight
Ασφαλής Πτήση-Έξυπνη Πτήση
![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/banner3nnn-1.png)
![](https://flydrops.gr/wp-content/uploads/2023/01/banner3nnn-1.png)